Große Tour: CSI3* Int. Weltranglisten - Springprüfung (1,50m) mit Siegerrunde / Championat von Lübzer

Competition Part 1

Symmangk,Michael
440
Clintash
Clinton I X Cash X Caretino
Se nu
Hendrix,Michel
9
BAILEYS
C-Indoctro X Oregon X Senior
Se nu
Thoenes,Tobias
412
Velvet Brown 5
For Pleasure X Concerto II X Capitol I
Se nu
Hetzel,Holger
415
Legioner 2
Limbus X Calido I X Silbersee
Se nu
Svensson,Denise
510
Askaria 3
Askari X Levisto X Kolibri
Se nu
Schou,Andreas
4
ALLSTAR
Oklund X Esdert X Orbaldo
Se nu
Kölz,Michael
397
FST Calzada
Liberty Son X Couleur-Rubin X Galan
Se nu
Camilli,Emanuele
500
Caillou 5
Canturo
Se nu
Crotta,Clarissa
188
La Cross 8
Ladas X Concerto II X Cantus
Se nu
Kläsener,Christopher
44
Casparo 12
Caspar X Drosselklang II X Salem
Se nu
Wilska,Weronika
8
ARES
Elvis SF X Aloube Z
Se nu
van Heel,Arne
215
Navajo 233
Nabab de Reve X Re Mexico
Se nu
Strehmel,Laura
359
DSP Lucie
Landrebell X Wanderlust X Direx 3275
Se nu
Hansen,Kasper H.
485
Leonce 5
Leonce X Arturo X Rocco
Se nu
Kreuzer,Andreas
494
Hojmarks Rosetta
Se nu
Forkert,Hergen
436
Colandus
Colander X Aldatus X Grannus
Se nu
Klaphake,Laura
306
Cinsey
Contendro I X For Pleasure X Akzent I
Se nu
Kleis,Thomas
373
For Success
For Pleasure X Stakkato X Varus
Se nu
Haase Shibayama,Takashi
200
Let's Go 108
Lancer II X Pilot X Bream xx
Se nu
Eckermann,Katrin
337
Chamonix 48
Chacco-Blue X Landadel X Rubinstein I
Se nu
Ernst,Camilla
461
Eminento B vd Zwartbleshoeve
Winningmood van de Arenberg X Alme X Domspatz
Se nu
Rüping,Philip
211
Messenger
Montender X Baloubet du Rouet X Spartan
Se nu
Talbot,Ben
465
Uppsala IV
Andiamo
Se nu
Bruhns,Robert
164
Gepsom
Epsom Gesmeray X Rudelsburg X Kurioso
Se nu
Okla,Krzysztof
57
Chacitol
Chacco-Blue X Cento X Fürstengold
Se nu
Naeve,Jörg
303
Cashflow 6
Cash and Carry X Quinar X Silvester
Se nu
Hess,Christian
321
Bastian 86
Utopie X C-Indoctro
Se nu
Beeking,Pia-Katharina
37
Capilot
Caspar X Pilot X Waldloewe
Se nu
Rocuet,Margaux
201
Lewin 5
Lewinski X Fidelio X Pasternak
Se nu
Pedersen,Sören
272
Tailormade Chaloubet
Chacco-Blue X Baloubet du Rouet X Pilot
Se nu
Rieskamp-Goedeking,Tim
371
Bobby Brown 40
Balou du Rouet X Continue X Pilot
Se nu
Marschall,Marcel
433
Undercontract
Andiamo Z X Jasper
Se nu
Schmidt,Heiko
65
Chap 47
Cellestial X Contender X Ansas
Se nu
Beletskiy,Vladimir
483
Griffone
Toulon X Nabab de Reve
Se nu
Madenova,Maria
224
Quilata
Quidam de Revel X Latus I X Ramiro
Se nu
Peper,Jörg
417
Carolina 27
Contendro I X Mont Du Cantal AA X Dinar
Se nu
Plath,Andre
349
AFP's Cosmic Blue
Chacco-Blue X Juventus X Apollo
Se nu
Karlsson,Irma
267
Starling 7
Stakkato X Calvaro Z X Quick Star
Se nu
Gielen,Kevin
488
Captain 40
Contendro I X Caretino X Cassini II
Se nu
Rüder,Hans-Thorben
312
Upsala 25
Quite Capitol X Caretino X Landgraf I
Se nu
Isok,Meriel
111
Diamond 4 Ever
Se nu

Competition Part 2

winners’ round

award ceremony

Interview with the winner Philip Rüping

Hvorfor ClipMyHorse.TV Premium?

Uindskrænket tilgang til over 1.000 streams om året. (med eksklusive trænings videoer)

På Smart TV, mobil, bærbar og computer - fuldskærm og HD på alle enheder

Søgefunktion med over 250.000 ryttere & 1.000.000 heste inkl. ekstra data som stamtræ af over 10 års historie